Zarezerwuj miejsce

Wydarzenia | Blog

Home|Atrakcje, Urzecze, Wydarzenia|Zielone Świątki 2016 r. na Urzeczu

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fusion-builder/shortcodes/fusion-sharingbox.php on line 103

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fusion-builder/shortcodes/fusion-sharingbox.php on line 104

Jedyne w swoim rodzaju obchody Zielonych Świątek już 14 i 15 maja!

Zielone Świątki na Urzeczu to szereg imprez, które odbywają się na Wiśle i nad jej brzegami w obrębie tego wyjątkowego mikroregionu. To wspaniała okazja, by poznać tradycje zapomnianego i niezwykle interesującego Urzecza.

Z szeregu odbywających się w dniach 14-15 maja wydarzeń, serdecznie polecamy Państwa uwadze sobotni piknik w Górze Kalwarii oraz niedzielny spływ Wisłą (z Góry Kalwarii do Warszawy).

Rodzinny piknik w Górze Kalwarii odbędzie się w sobotę, 14 maja, w porcie w godzinach 15.00-21.00. Wśród atrakcji przewidziane są: Zlot Tradycyjnych Łodzi, pokazy i animacje oparte na poznawaniu starych zawodów, koncert zespołu Hambawenah.

Centralnym wydarzeniem obchodów jest rejs tradycyjnymi, drewnianymi łodziami, który odbędzie się 15 maja w niedzielę. 30 jednostek, przybranych kwiatami, tatarakiem i majowymi gałązkami brzóz, wyruszy o 10.30 z Góry Kalwarii do Warszawy, po drodze zatrzymując się w Nadbrzeżu, Karczewie, Gassach i w Otwocku przy ujściu Świdra. Koszt udziału w całym rejsie wynosi 120 zł dla osoby dorosłej i 60 zł dla dzieci do lat 12.

Szczegółowy plan wydarzeń towarzyszących obchodom Zielonych Świątek znajdą Państwo na stronie: www.zieloneswiatki.pl

zielone świątki na Urzeczu
2017-05-17T17:25:46+02:00