Zarezerwuj miejsce
Przedszkolaków i młodzież szkolną zapraszamy na zorganizowane wycieczki 2017-04-27T08:55:54+02:00

Project Description


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fusion-builder/shortcodes/fusion-sharingbox.php on line 103

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fusion-builder/shortcodes/fusion-sharingbox.php on line 104

Przedszkolaków i młodzież szkolną zapraszamy na zorganizowane wycieczki

Oferujemy uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych służących poznaniu tradycji kulturowych oraz historii Mazowsza. Dzieci i młodzież szkolną oraz przedszkolaków zapraszamy do wzięcia udziału w programach edukacyjnych: pory roku w sadzie, rękodzieło ludowe oraz w interaktywnych wykładach na temat historii.

Zajęcia w sadzie – uczestnicy zajęć na terenie naszego gospodarstwa dowiedzą się jak powstaje jabłko (i inne owoce). Podczas wędrówki po sadzie dzieci mogą zbierać owoce, a potem przy wspólnym ognisku je upiec albo zrobić sok.

Zamkowe wyprawy – na Zamku Książąt Mazowieckich, który znajduje się w odległości 300m od gospodarstwa – przedstawiamy historie, legendy i opowiadania ziemi czerskiej. W agroturystyce Jabłonka czas upłynie szybko, ciekawie a pobyt na długo pozostanie w pamięci.

Spacery nad Jezioro Czerskie – pomnik przyrody (400m) i nad Wisłę dają możliwość obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, w szczególności licznych gatunków ptaków. Jest to obszar chroniony programem Natura 2000.

Dodatkowe informacje:

Należymy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Współpracujemy z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii, Towarzystwem Opieki nad Zabytkami oddział w Czersku, wytwórcami rękodzieła ludowego, starego rzemiosła, kolekcjonerami zabytkowych pojazdów i zabawek.

W obiekcie do dyspozycji gości jest ”Piwnica pod smokiem” z salą kominkową, salą do zabaw oraz dwoma salami edukacyjno-wystawowymi.