Zarezerwuj miejsce

Wydarzenia | Blog

Home|Wydarzenia, Zamek Czersk|Światowe Dni Dziedzictwa Słowian ŁadoGród

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fusion-builder/shortcodes/fusion-sharingbox.php on line 103

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fusion-builder/shortcodes/fusion-sharingbox.php on line 104

Wiec miłośników słowiańszczyzny w Czersku

Serdecznie zapraszamy na Światowe Dni Dziedzictwa Słowian „ŁadoGród”, które odbędą się 15-17 kwietnia na Zamku w Czersku.

ŁadoGród to otwarte, integracyjne i coroczne spotkanie miłośników słowiańszczyzny, których pasją jest odkrywanie własnych korzeni. Organizatorzy na miejsce wydarzenia wybierają tereny uznawane za kolebkę polskiego dziedzictwa. W tym roku spotkanie odbędzie się na czerskim Zamku Książąt Mazowieckich.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty i bezpłatne koncerty:
16 kwietnia, w sobotę, o godz. 17.00
oraz 17 kwietnia, w niedzielę, o godz. 15.00.
Zagrają m.in. zespół Aura Mira z Rosji oraz bard Nikita Czechanowicz z Białorusi. Goście zabawią publiczność nie tylko muzycznie ale również opowiedzą o swoich słowiańskich pasjach.

Warsztaty poprowadzą:
Luboswieta Radałowa z Ukrainy, która podzieli się dawną wiedzą o roli kobiet i ich pozycji.
Jacek Gneczyszyn z Polski przedstawi Głęgolicę i inne sposoby przekazywania wiedzy w słowiańskim świecie.
Barbara Styczeń z Fundacji SEWA opowie o bogactwie świata roślin, ich zdrowotnych właściwościach i naturalnych kosmetykach.

czersk słowianie
2017-04-27T08:55:52+02:00